بررسی تشکیل صندوق حمایت از پژوهش و نوآوری حوزه انرژی های تجدیدپذیر با حضور فعالان و مسئولان

بررسی تشکیل صندوق حمایت از پژوهش و نوآوری حوزه انرژی های تجدیدپذیر با حضور فعالان و مسئولان

روز دوشنبه طی نشستی با حضور فعالان و مسئولان صنعت انرژی های تجدیدپذیر، سازوکار تشکیل و اجرایی سازی صندوق حمایت از پژوهش و نوآوری حوزه انرژی های تجدیدپذیر در کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در آغاز نشست مدیر عامل انجمن انرژی های تجدید پذیر ایران، با برشمردن ضرورت و مزایای شکل گیری این صندوق، به تشریح ساختار تامین مالی آن پرداخت. مسئول اجرایی ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدید پذیر معاونت علمی ریاست جمهوری نیز از ضرورت تجهیز فعالان این عرصه به دانش روز سخن گفت و در همین راستا بر تبادل تجربیات صاحبان این صنایع و بهره بردن از دانش و تجربه حوزه های دیگر برای پیشبرد این صنعت در کشور تاکید کرد. در ادامه نشست، فعالان این صنعت به بیان دیدگاهها و انتقادات خود پرداختند و خواستار اقدام عملی مسئولان برای حل مشکلات این صنعت شدند.

همچنین مقرر گردید تا همه شرکت هایی که در سال گذشته قراردادی منعقد کرده اند و یا حتی در مرحله مذاکره با سرمایه گذار قرار دارند، در صورت تمایل، اطلاعات و وضعیت پروژه های خود را به آگاهی انجمن برسانند. انجمن انرژی های تجدیدپذیر و ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدید پذیر نیز پیگیری خواهند کرد تا مشکلات پیش آمده در پی اعلام نرخ های جدید خرید برق را به اطلاع متولیان این حوزه از جمله سازمان انرژی های نو ایران (سانا)، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، وزارت نیرو، توانیر و غیره برسانند. امید است این گردآوری اطلاعات از طرف انجمن به عنوان نماینده بخش غیردولتی، گامی موثر جهت اصلاح قیمتها باشد.
شرکت هایی که مراحل عقد قرارداد را طی کرده اند و یا در حال طی کردن این مراحل هستند، میتوانند چالش های پیش آمده را با دبیرخانه انجمن انرژی های تجدیدپذیر در میان بگذارند.

انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران:
وبگاه : www.irrea.ir
رایانامه: info@irrea.ir
شماره تماس : ۶۶۰۶۳۱۴۸-۰۲۱

 

About the Author

babak1410@yahoo.com

Related Post