ساختمان های اداری ای که تا دو سال دیگر ۲۰ درصد برق خود را خورشیدی نکنند جریمه می شوند

 

«هوشنگ فلاحتیان» روز دوشنبه در دومین همایش ملی اجرای قوانین انرژی در ساختمان در سالن همایش های صدا و سیما، افزود: در ایران، پرداخت های مشترکان بر اساس هزینه تمام شده نیست بلکه بر اساس تعرفه هایی انجام می شود که در تدوین آنها مسایل اقتصادی در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان این که رشد مصرف برق در کشور در ۳۵ سال گذشته ۷ درصد بوده است، گفت: گسترش شبکه برق به دنبال افزایش رفاه و توسعه رخ می دهد و ظرفیت تولید برق در این مدت از هفت هزار مگاوات به ۷۶ هزار مگاوات افزایش یافته است.

 

معاون وزیر نیرو با یادآوری این که ایران رتبه چهاردهم دنیا و رتبه نخست خاورمیانه را در تولید برق دارد، تعداد مشترکان برق را ٣٣ میلیون مشترک اعلام کرد.

 

فلاحتیان تاکید کرد: برای تولید برق در کشور نیاز به حضور بخش خصوصی داریم زیرا تولید برق هم شاخص رفاهی و هم نیاز بخش اقتصادی است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی همچنین خبر داد، در روز  سه شنبه نامه ای به استانداری ها ارسال و رونوشت آنها به شرکت های توزیع برق ابلاغ می شود که بر اساس آن ساختمان های اداری و موسسات دولتی، بانک ها و شهردادی ها ملزم می شوند در مدت ۲ سال ٢٠ درصد انرژی مصرفی خود را از محل نیروگاه های خورشیدی بر بام این ساختمان ها تامین کنند.

 

فلاحتیان افزود: در صورتی که در مدت مقرر این مهم را انجام ندهند، تعرفه برق برای این نهادها بر اساس تعرفه انرژی تجدیدپذیر محاسبه می شود.

منبع: برق نیوز

About the Author

babak1410@yahoo.com

Related Post