۸ کشور در اجلاس بین‌المللی کمیسیون علوم و فناوری حاضر می‌شوند

با همکاری بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان:

۸ کشور در اجلاس بین‌المللی کمیسیون علوم و فناوری حاضر می‌شوند

اجلاس بین‌المللی کمیسیون علوم و فناوری برای توسعه پایدار در جنوب با هدف توسعه فناوری‌های مربوط با انرژی های تجدیدپذیر برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه و گسترش انرژي‌هاي تجديدپذير باعث كمك به تحقق اهداف توسعه اقتصادي، اجتماعي و زيست محيطي كشور مي‌شود كه از عوامل اساسي در رسيدن به توسعه پايدار در هر كشوري هستند.  استفاده از انرژي‌هايی همچون انرژی هسته ای، خورشیدی و بادی مي‏تواند باعث كاهش وابستگي به منابع فسيلي، كاهش انتشار گازهاي آلاينده از بخش‏هاي توليد و مصرف منابع انرژي و همچنين باعث كاهش انتشار گازهاي گلخانه‌اي كه تاثير اساسي بر گرمايش جهاني دارند، ‌شود.

از این رو اجلاس بین المللی (CAMSATS) کمیسیون علوم و فناوری برای توسعه پایدار در جنوب به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان و همکاری بنیاد نخبگان این استان برگزار می‌شود. برنامه اصلی این نشست با هدف توسعه فناوری‌های مربوط با انرژی های تجدیدپذیر است که سیروس وطنخواه مقدم دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی در افتتاحیه آن سخنرانی می‌کند. همچنین نمایندگان ۸ کشور در این اجلاس حاضر می شوند.

About the Author

babak1410@yahoo.com

Related Post