ایران می تواند به هاب منطقه در صادرات انرژی تبدیل شود

00003

۱۷ آبان ایران می تواند به هاب منطقه در صادرات انرژی تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری فارس،سیدمحمد صادق‌زاده در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه صنعت برق ایران گفت: تأثیر نمایشگاه‌ها عمدتاً در بلندمدت نمایان می‌شود و یکی از تأثیرهای خوب آن، می‌تواند توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران باشد.

وی با بیان این مطلب اظهار داشت: خوشبختانه در نمایشگاه شانزدهم شاهد حضور شرکت‌های خارجی بیشتر و البته با قدرت فنی بالاتر و تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر نسبت به سال‌های قبل هستیم.

وی افزود: تأثیر نمایشگاه‌ها عمدتاً در بلندمدت خود را نشان خواهد داد و ما امیدواریم یکی از تأثیرات خوب آن، توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران باشد.

صادق زاده تصریح کرد: صنعت برق یک صنعت زمان‌بر است و نباید انتظار داشت که اگر در یکسال ۳۰ درصد مشارکت شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی در نمایشگاه افزایش یافت به همان نسبت نیز قراردادهایی میان شرکت‌های داخلی و خارجی برای اجرای پروژه‌های این صنعت منعقد شود.

صادق‌زاده گفت: با این وجود، نمایشگاه برای آشنایی صنعت برق کشور با جدیدترین فناوری های این صنعت و همچنین تبادل تجربیات این شرکت‌ها با هم بسیار مفید خواهد بود و ما شاهد رونق بیشتری در صنعت برق خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه ایران در منطقه از نظر تولید انرژی جایگاه ویژه‌ای دارد و ما می‌توانیم با توسعه روابط و استفاده از خلاقیت‌ شرکت‌های مختلف داخلی تبدیل به هاب منطقه در صادرات انرژی و تکنولوژی تبدیل شویم.

رئیس سازمان انرژی‌های نو ایران در پایان تأکید کرد: برگزاری این نمایشگاه‌ها به معنای تبدیل ایران به هاب انرژی در منطقه نیست، اما برگزاری این نمایشگاه بیانگر شیب حرکت به این سمت است و بسیار می‌تواند در این امر راهگشا باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

بدون نظر

نظر شما چیست؟