کلیات اساسنامه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر(ساتبا) تصویب شد

 

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، از تصویب کلیات لایحه اساسنامه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی(ساتبا) در کمیسیون متبوعش خبر داد.

سید علی ادیانی در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی گفت: کمیسیون در نشست امروز دو لایحه را بررسی کرد که یکی از این لوایح بررسی لایحه «موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان در زمینه ساخت، بهره برداری و استفاده از منابع آب و انرژی سدها و نیروگاه های برق آبی خداآفرین و قیزقلعه سی بر روی رودخانه ارس» با حضور مدیران وزارت نیرو و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این لایحه با چند اصل قانون اساسی در تغایر بود، افزود: در همین راستا مقرر شد کمیته ای با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، وزارت نیرو و کمیته نیرو کمیسیون انرژی تشکیل شود و بحث و بررسی در این کمیته انجام شود و برای تصمیم گیری نهایی به کمیسیون انرژی ارائه شود.

ادیانی با اشاره به دستورکار بعدی کمیسیون انرژی یادآور شد: بررسی لایحه «اساسنامه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی(ساتبا)» دستور کار دوم کمیسیون بود که بر اساس ماده ۸ قانون اصلاح الگوی مصرف پیشنهاد لایحه را به دولت تقدیم کرده و دولت نیز به مجلس تقدیم کرد.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کلیات لایحه «اساسنامه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی(ساتبا)» در کمیسیون انرژی تصویب شد و جزییات لایحه مذکور برای بررسی به کارگروهی با حضور کمیته انرژی های نو کمیسیون انرژی، کارشناسان مرکز پژوهش ها و وزارت نیرو ارجاع داده شد، تا پس از آن به صحن کمیسیون برای تصویب و بررسی نهایی ارائه شود.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

About the Author

babak1410@yahoo.com

Related Post